0
Eurostal

Systems Used and Tested in Migration and Asylum Steps

Systems Used and Tested in Migration and Asylum Steps

From conversation and dialect recognition systems to automated decision-making software, a wide variety www.ascella-llc.com/generated-post-2 of technologies is being used and tested in migration and asylum measures. These tools can assist streamline bureaucratic processes and expedite decisions, benefitting government authorities and some migrant workers, but they also make new vulnerabilities that require new governance frameworks.

Refugees experience numerous obstructions as they search for a safe residence in a new country, exactly where they can build a life for themselves. To do so, they need to include a safeguarded way of demonstrating who they are in order to access public services and work. One of these is Everest, the world’s initial device-free global payment option platform that helps refugees to verify the identities without the need for newspaper documents. Additionally, it enables them to build savings and assets, to enable them to become self-sufficient.

Other technology tools can help boost refugees’ employment potentials by corresponding them with communities where they may flourish. Germany’s Match’In task, for instance, uses an algorithm fed with relevant info on variety municipalities and refugees’ specialist experience helping put these people in places where they are very likely to find jobs.

But this kind of technologies could be subject to personal privacy concerns and opaque decision-making, potentially resulting in biases or perhaps errors which could lead to expulsions in infringement of world-wide law. And in addition to the hazards, they can build additional limitations that prevent refugees right from reaching their particular final destination – the secure, welcoming nation they desire to live in. A/Prof. Ghezelbash is a senior lecturer in retraite and immigration law at the University of recent South Wales (UNSW). He leads the Access to Rights & Technology stream within the Allen’s Centre for Law, Technology and Innovation. His research ranges the areas of law, calculating, anthropology, overseas relations, politics science and behavioural psychology, pretty much all informed by his have refugee backdrop.

eurostal

Proč si zvolit výrobky EUROSTAL?

EUROSTAL jsou lidé. Zkušení lidé s dlouholetou praxí.
Od roku 2009 vyrábíme a prodáváme lehké ocelové konstrukce. V naší nabídce najdete plechové garáže, haly, sklady, domky na nářadí a zahradní domky, přístřešky na odpadky a dřevo, kotce pro psy a různé, i ty nejsložitější, neobvyklé stavby realizované vždy s ohledem na splnění jiné potřeby, jiného projektu, který vznikl v mysli zákazníka.
Za svou krátkou historii jsme díky důrazu na detail a zaměření na spokojenost zákazníka realizovali již desítky tisíc zakázek a spokojení zákazníci žijí ve stovkách měst, městeček i menších obcí v Německu, České republice, Slovensku, Maďarsku a Itálii. Naše stavby dokonce stojí v Africe - Pobřeží Slonoviny jako zakrytí vrtacích souprav.

Uzavřené profily ve střeše

Zesílená konstrukce

Odolnost a funkčnost za nejlepší cenu na trhu. Osvědčené stavby za férovou cenu.
Jednotlivé komponenty dávají dohromady nejlepší poměr kvality a ceny.

Žádné skryté náklady!

Doprava zdarma – Montáž zdarma
O plánované montáži vás informujeme telefonicky několik dní předem.
V závislosti na modelu může celá montáž trvat pouhých 30 minut pro stavbu 3 x 5 m.

Kdy zaplatíte?

Platba bezprostředně po realizaci objednávky.

  1. Objednáte si
  2. Dodáme a smontujeme
  3. Platíte v plnou výši v hotovosti po poskytnutí služby
Garanzia di qualità del miglior prezzo senza costi nascosti

101% spokojenosti

Zkušený tým zaměstnanců výroby ve spojení s našimi montéry a řidiči vytváří řetězec bez prostředníků.

Sestavte si svou vlastní garáž!

Přizpůsobte si produkt vlastním potřebám, a to jak z hlediska vzhledu, tak funkčnosti...

Máte dotazy, nebo pochybnosti?

Naši zástupci vám rádi pomohou!

Telefonicky

+420 737 551 129

Sídlo společnosti

Gruszów 212,
32-414 Gruszów, Polsko

Otevírací doba

Pondělí-pátek 8:00 - 18:00 Sobota 9:00 - 15:00 Neděle Zavřeno